KÖŞEBENT LAZER KESİM

ANASAYFA > HİZMETLERİMİZ > KÖŞEBENT LAZER KESİM

KÖŞEBENT LAZER KESİM

Köşebent lazer kesim işlerinizde BTEC METAL iş ortağınız olmaya hazır. Gebze bölgesinde müşterilerine hizmet veren BTEC METAL; üstün kalite, hızlı teslimat ve uygun fiyat teklifleri ile Köşebent Lazer Kesim işleriniz için en doğru adrestir.

Köşenbent, alüminyum, dik açılı demirler ya da çelikten yapılan genellikle inşaatlarda kullanılan yapı malzemeleridir. Köşebent lazer kesim ise köşebent malzemelerinin kusursuz olmasını sağlayan bir lazer kesme işlemidir. Bu kesme yöntemi hem hassas hem hızlı hem de çok yönlü olması sebebiyle inşaat sektöründe yaygın olarak kullanılmaktadır. İnşaat sektörü son yıllarda önemli ölçüde gelişmiştir ve şimdi daha nitelikli malzemeler gerektirmektedir. Destek ve cephe imalatında kullanıldığı için inşaatta köşebent kullanımı çok önemlidir. İnşaatta kullanılan metal malzemelerin köşeleri ve yüzeyleri daha düzgün ve istenilen ölçülerde olmalıdır. Köşebent lazer kesimin devreye girdiği yer burasıdır. Yapımda kullanılan açılı malzemelerin mükemmel ve doğru olmasını sağlar. Gebze de kesme işlemi yaptırmak için bir firma arıyorsanız BTEC METAL’in köşebent lazer kesim çözümleri tam size göre.

Köşebent lazer kesim nedir?

L şeklinde olan yapı malzemeleri olarak da bilinen köşebentler demir, alüminyum veya çelik malzemeden yapılır ve dik açılı olarak üretilir. Genellikle düz karbon çeliğinden yapılırlar ve imalatta kullanılırlar. İmalat aşamasından sonra kaynak yöntemi ile birbirlerine monte edilirler veya diğer yapı malzemeleri ile entegre edilirler. Köşebent, büyük veya küçük herhangi bir inşaat projesinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Örneğin, banka kasası odalarında veya fabrika inşaat duvarlarında güçlü köşeler oluşturmak için kullanılır. Bu nedenle köşebent lazer kesim kullanımı, inşaat projelerinde gerekli olan hassas kesimler ve pürüzsüz yüzeyler sağladığı için inşaat sektöründe giderek daha kullanışlı hale gelmiştir.  Köşebent lazer kesim işlemi metal yüzeyin temizlenme işlemi ile başlar. Ardından kesilecek malzemeler masaya yerleştirilir ve kesim işleminde malzemenin tasarımı, şekli ve büyüklüğü belirlenir. Kesme işleminin başlaması için lazer kesim makinesi başlatılmalıdır. Ardından makine belirlenen şekle, uzunluğa ve boyuta göre hareket ederek tam ve doğru bir şekilde kesme işlemini yapmaktadır. Köşebent lazer kesim için BTEC METAL ile iletişime geçebilirsiniz.

Avantajları nelerdir?

Köşebent lazer kesim, demiri kesmek ve şekillendirmek için oldukça verimli ve uygun maliyetli bir yöntemdir. Bu kesme yöntemi, malzemeyi kesmek için güçlü bir lazer ışını kullanır.

Köşebent lazer kesimin en önemli avantajlarından biri, maliyetleri düşürme kabiliyetidir. Bunun nedeni, lazer kesim işleminin oldukça hassas olması ve çok az kurulum süresi gerektirmesidir. Bu da kesme işlemi sırasında boşa harcanan malzeme miktarını azaltır. Bununla birlikte lazer kesim işlemi oldukça otomatiktir, bu da insan emeğine olan ihtiyacı azaltır ve maliyetleri daha da düşürür. Köşebent lazer kesimin bir diğer avantajı da hızlı üretim sağlamasıdır. Lazer ışını, malzemeyi testere veya delme gibi geleneksel kesme yöntemlerinden çok daha hızlı bir şekilde kesebilir. Bu, özellikle son teslim tarihleri veya yüksek hacimli üretim ihtiyaçları olan işletmeler için faydalı olan projeler için daha hızlı bir geri dönüş süresi ile sonuçlanır. Köşebent lazer kesim, maliyetleri düşürmenin ve üretim süresini hızlandırmanın yanı sıra kusursuz işler ortaya çıkararak zamandan ve paradan da tasarruf sağlar. Bunun nedeni, lazer kesim işleminin oldukça hassas olması ve milimetrenin bir kısmına kadar hassas kesimlerle sonuçlanmasıdır. Bu yüksek hassasiyet seviyesi, inşaat ve imalat gibi birçok uygulama için kritik olan bitmiş ürünlerde yüksek derecede tutarlılık sağlar. Köşebent lazer kesimin bir diğer önemli avantajı, günde 24 saat kesintisiz olarak gerçekleştirilebilmesidir. Bu, çalışma saatleri dışında bile üretimin devam etmesini sağlar. Dolayısıyla genel üretim kapasitesini artırmaya da yardımcı olabilir. BTEC METAL ile iletişime geçerek bunlar hakkında kapsamlı bilgiler alabilirsiniz.